Vredesweek 16-24 september: ‘On-vrede en nu?’

Uit de vredeskrant van PAX:
‘Blijvende vrede begint bij een inclusieve samenleving waarin ieder mens een stem heeft, ongeacht achtergrond of gender. Met een eerlijke en rechtvaardige verdeling van macht. Met zeggenschap voor lokale gemeenschappen. Met sterke democratische waarden en instituten. In Nederland geloven we graag dat wij die zaken op orde hebben. Maar onze democratie staat onder druk. Steeds meer mensen wantrouwen de rechtstaat, de politiek, de media. Conflict, haat en geweld liggen dagelijks op de loer en als we eerlijk naar de stand van zaken kijken zien we dat het systeem in Nederland piept en kraakt onder structureel onrecht, dat de verdeling van macht scheef is en dat het sociale weefsel dat onze samenleving bij elkaar houdt afbreekt.’

Voor ons allemaal klinkt het in de Vredesweek opnieuw weer luid en duidelijk dat wij alert moeten zijn en blijven, want on-vrede begint vaak in het klein en dicht bij huis.

Oecumenische vieringen Johanneskerk-St. Martinuskerk

  • 21 september: Donderdagochtendgebed voor de Vrede om 9.00u. in de Johanneskerk
  • 24 september: Viering om 11.00u. in de St. Martinuskerk
Print Friendly, PDF & Email